TAVA NOMETNE | Informācija vecākiem
15627
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15627,ajax_fade,page_not_loaded,,transparent_content,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

1. Kas jāzin vecākiem par nometni?

Nometne – tās ir durvis uz jaunu dārgumu atklāšanu… Tā ir iespēja iegūt jaunus draugus, nostiprināt draudzības saites ar jau esošajiem. Tā ir iespēja pilnveidot jau esošās prasmes un iemaņas vai apgūt jaunas, par kurām pirms tam pat iedomāties nevarējām… Tā ir iespēja nokļūt citā vidē un pasaulē, paskatīties uz pasauli ar citām acīm, ieraudzīt vēl neieraudzīto un skaisto mums apkārt. Daudziem no mums, kas nometnēs jau bijuši, tās ir atmiņas par īpašo piedzīvojumu un pārdzīvojumu, notikumu virpuli kopā ar jaunajiem draugiem. Nometne ir mērķtiecīgi organizēts pasākums, kurā vairāk nekā puse dalībnieku ir bērni un kas paredzēts, lai saskaņā ar nometnes programmu nodrošinātu dalībnieku saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un sekmētu vispusīgu attīstību.

Atpūtas un piedzīvojumu nometnes. Šāda veida nometnes ir vērstas uz saturīgu brīvā laika pavadīšanu, piedāvājot nometnes dalībniekiem piedalīties aizraujošos piedzīvojumos. Bieži vien par pamatu šīm nometnēm tiek izvēlēts kāds aizraujošs sižets, leģenda ar saistošiem notikumiem un interesantiem uzdevumiem. Visas nometnē piedāvātās nodarbības un aktivitātes ir sižetiski vienotas, izveidojot vienotu sižetisko risinājumu, loģiski sakārtotu notikumu virknējumu no nometnes pirmās dienas līdz pat pēdējai. Atpūtas un piedzīvojumu nometnēs katru dienu tiek piedāvāta kāda intriga vai aizraujošs sižetiskais pavediens, veidojot intensīvu un daudzveidīgu nometnes saturu, tai pašā laikā visiem dalībniekiem sniedzot iespēju pilnveidot dažādas prasmes un iemaņas, papildināt zināšanas, mācīties sadarboties un strādāt grupā, pašiem piedalīties piedzīvojumu tapšanā un svētku radīšanā sev un citiem.

Ja bērns uz nometni dosies pirmo reizi un ir bažas par to, ka viņš nespēs iedzīvoties nometnē, ieteicams bērnu uz nometni „sūtīt” ar draugu. Divatā ar draugu būs drošāk un pirmā barjera jau būs pārvarēta. Kā pirmā nometne vairāk būs atbilstoša dienas nometne tuvāk mājām. Izvēlēties dienas nometni vai diennakts nometni? Dienas nometnei priekšroku dodiet tad, ja nevēlaties bērnu laist uz nometni uz ilgāku laiku prom, tad šī ir iespēja, kad katru vakaru viņš būs mājās, otrs pluss – dienas nometnes nav tik dārgas kā diennakts nometnes. Noteikti noteicošs faktors ir arī bērna vecums, rakstura iezīmes un iepriekšējā nometņu pieredze. Taču lielākais dienas nometņu mīnuss ir tāds, ka bērns „neatslēdzas” no ikdienišķās vides, viņš uz nometni iet kā uz bērnudārzu vai skolu, vakarā nāk mājās, bet diennakts nometnēs ir cita pasaule un daudz spilgtāki piedzīvojumi.

2. Kas jāzina vecākiem, kuri vēlas pieteikt bērnu nometnei?

Vecākiem jāpārliecinās, vai nometnes vadītājam ir nepieciešamā apliecība, kas liecina par to, ka viņš ir apguvis Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētu bērnu un jauniešu nometņu vadītāju kursu programmu.

Vecāki drīkst arī interesēties par nometnes vadītāja pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem.

Vēlams pārliecināties, vai nometnei ir visas nepieciešamās darbības atļaujas. Lai nometne varētu darboties, tai jāsaņem saskaņojumi ar vietējo pašvaldību, atzinums no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) par nometnes vietas atbilstību ugunsdrošības prasībām, Veselības inspekcijas (VI) atļauju uzsākt nometnes darbību, kā arī ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) jāsaskaņo nometnes dalībnieku ēdināšana (ja tāda ir paredzēta). Šo informāciju var pārbaudīt portālā www.nometnes.gov.lv.

Vēlams noskaidrot informāciju par sadzīves apstākļiem. Varat palūgt nometnes organizētājam parādīt bildes no iepriekšējām nometnēm vai no vietas, kur tiks organizēta nometne, vecākiem ir tiesības lūgt arī aizbraukt uz nometnes vietu to apskatīt.

Vēlams noskaidrot, cik pieaugušo un cik bērnu būs nometnē.

Lai vieglāk būtu pieņemt lēmumu, kuru nometni bērns vēlas apmeklēt, vecāki var jautāt nometnes programmu un darba plānu, lai detalizētāk varētu iepazīt nometnē ieplānotās aktivitātes.

217399555_2996385930593763_7925202428787679640_n

3. Kāda dokumentācija būs nepieciešama, ja bērns dodas uz nometni?

Lai bērns piedalītos nometnē, būs jānoslēdz līgums divos eksemplāros ar nometnes organizētāju par dalībnieka uzņemšanu.

Vecākiem būs jāaizpilda speciāla anketa, kurā jānorāda ziņas par dalībnieku.

Vecākiem kopā ar bērnu jāiepazīst un jāparaksta nometnes iekšējās kārtības un drošības noteikumi.

4. Kas vecākiem būtu jānoskaidro pirms bērna došanās uz nometni?

Pirms došanās uz nometni jānoskaidro informācija par līdzi ņemamajām lietām.

Iepazīstieties ar nometnes programmu un nometnes dienas režīmu!

Vēlams nosakaidrot, kad varēs apciemot bērnu.

Būtu vēlams iepriekš iepazīt vietu, kur bērns pavadīs laiku.

Jānoskaidro, kad un kā varēs sazināties ar bērnu nometnes laikā.

Vecākiem būtu jānoskaidro arī nometnes adrese un kontakttālruņu numuri nometnes norises laikā.

Noskaidrojiet informāciju par dalībnieku nokļūšanu nometnes vietā un atpakaļ.

Ja vecāki pavada bērnu uz nometni, ierodoties viņi var pārliecināties, vai nometnē ikvienai personai redzamā vietā ir izvietota tāda informācija kā, piemēram, informācija par operatīvo dienestu izsaukšanu, dalībnieku guļvietu izvietojuma plāns diennakts nometnē, nometnes iekšējās kārtības noteikumi un drošības noteikumi, nometnes dienas kārtība.

5. Kāpēc izvēlēties nometni „TAVA nometne”?

Radoša, gados jauna un pieredzējusi pedagogu komanda: stilīgi, atraktīvi, aizraujoši, atbildīgi, zinoši, kā arī stingri un neatlaidīgi pedagogi.

Droša un pārbaudīta vide.

Katrā nometnē piedalās 25 līdz 30 bērni, strādā 4 pedagogi. Līdz ar to katram bērnam ir individuālā pieeja, tiek radīta ģimenes sajūta.

Katrā nometnē ir nodarbības ūdenī! Dienas nometnes programmā ir iekļauta peldētapmācība nevis tikai bērnu pieskatīšana.

Dažādas radošās darbnīcas, atbilstoši bērna vecumam, dzimumam un interesēm.

Tās ir nometnes, kur ir lieliski izstrādāta nometnes programma par draudzīgu cenu!

Bērns nometnē mācās saturīgi pavadīt brīvo laiku, kļūst patstāvīgāks un atbildīgāks.

Visas nometnes tiek organizētas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 981 par “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtību”. MK noteikumi pieejami šeit.

IMG_1698